Tablice interaktywne

Nasza rzeczywistość zyskuje coraz bardziej wirtualny wymiar. Pokolenie, które uczy się obecnie w szkole, nie zna świata bez Internetu, Tablica multimedialnakomputerów, czy telefonów komórkowych. Wpływ technologii na codzienne życie staje się coraz silniejszy i stwarza znakomitą okazję do wykorzystania ich do celów edukacyjnych. Multimedia umożliwiają przekaz wiedzy przede wszystkim poprzez obraz, niejednokrotnie wzbogacony dźwiękiem czy ruchem, co wywiera ogromny wpływ na rozwój edukacyjny dzieci i młodzieży. Trudno wyobrazić sobie dziś skuteczną edukację bez użycia multimediów - filmów, prezentacji multimedialnych, ćwiczeń interaktywnych.

Tablica multimedialnaJednym ze współczesnych udogodnień w nauczaniu jest tablica interaktywna.To nowoczesne narzędzie edukacyjne pozwalające na przekształcenie każdej sali w interaktywną pracownię XXI wieku. Interaktywne eBooki w połączeniu z tradycyjnymi podręcznikami to najnowszy pomysł na pasjonującą naukę w szkole i w domu. Wykorzystanie tablicy interaktywnej sprawia, że uczniowie są bardziej skoncentrowani i kreatywni, lepiej współpracują z nauczycielem i innymi uczniami, wzrasta ich motywacja do nauki. Tablica multimedialnaMając świadomość, że motywacja wpływa na osiągnięcia uczniów, można powiedzieć, że tablica interaktywna to dobry start do polepszenia jakości nauczania. Natomiast za sprawą dobrej jakości oprogramowania tablica staje się czymś więcej niż kolejną nowinką technologiczną. Nauczyciele otrzymują możliwość prezentowania i ćwiczenia materiału w bardziej atrakcyjny i dynamiczny sposób.

Tablica interaktywna jest pomocą dydaktyczną, która zachwyca dzieci i pomaga im przełamać barierę psychologiczną, związaną z wystąpieniem w gronie rówieśników. Sprawia, że uczniowie do tej pory niechętni nauce, ulegną magii obrazów, ciekawie przedstawionych zadań i zagadnień, a wreszcie pozwolą się wciągnąć w interaktywną grę, w której nagrodą jest wiedza. Tablica multimedialnaTrudno wymienić wszystkie zalety stosowania tablic interaktywnych w procesie edukacji, ale z całym przekonaniem powiedzieć możemy, że rozwija się spostrzegawczość i logiczne myślenie, kształtuje pomysłowość i wyobraźnię, ćwiczy pamięć i koncentrację, a przede wszystkim stymuluje rozwój intelektualny dzieci.

Mając na uwadze wszystkie te względy, nasza szkoła wyposażyła wszystkie sale edukacji wczesnoszkolnej w tablice interaktywne, a nauczyciele wykorzystują to narzędzie niemal na każdej lekcji. Oprócz wielu programów dostępnych na rynku, nauczyciele mają możliwość tworzenia własnych ćwiczeń interaktywnych, dostosowanych do potrzeb i możliwości swoich uczniów. Od pokazu zdjęć, filmów, animacji komputerowych, po symulacje różnych zjawisk, gry i zabawy interaktywne, aktywizujące uczniów i pozwalające przekazać informacje w sposób jasny i czytelny. Dzięki temu zajęcia zyskują na atrakcyjności, a nauczanie staje się nie tylko efektowne, ale też efektywne.

Tablica multimedialna Tablica multimedialna Tablica multimedialna