Robotyka

Łazik marsjański, manipulator czy turbina wiatrowa to przykłady robotów, które powstają na zajęciach z robotyki. Nasi uczniowie, korzystając ze specjalnych, edukacyjnych zestawów klocków Lego, budują roboty, które następnie są programowane i po podłączeniu do komputerów, uruchamiane. Zajęcia, które prowadzone są przez specjalistów z Robotechnic, łączą ze sobą naukę i zabawę. Zagadnienia z matematyki, przyrody, informatyki czy fizyki, przedstawiane są w prosty i przystępny sposób a następnie wykorzystywane są przez dzieci w praktyce. Przy okazji świetnej zabawy dzieci nabywają umiejętności logicznego myślenia, pracy zespołowej, rozwijają koordynację ruchowo-wzrokową oraz kreatywność.

Robotyka w Zespole Szkół Społecznych w Kielcach  Robotyka w Zespole Szkół Społecznych w Kielcach  Robotyka w Zespole Szkół Społecznych w Kielcach  Robotyka w Zespole Szkół Społecznych w Kielcach