• sztuka3.jpg
  • sztuka2.jpg
  • sztuka1.jpg

Teatr Lalki i Aktora "Kubuś"

Zespół Szkół Społecznych im. Mikołaja Reja w KielcachTeatr Lalki i Aktora „Kubuś” powstał w 1995 r., ale do obecnej siedziby przy ul . Dużej 9 zaprosił małych widzów dopiero w 1992 r. I to właśnie w tym roku pierwsi uczniowie I Społecznej Szkoły Podstawowej mogli obejrzeć wystawiane tam przedstawienia.

I ta przygoda z teatrem trwa już 24 lata!

Zespół Szkół Społecznych im. Mikołaja Reja w KielcachDzieci z I Społecznego Przedszkola i I Społecznej Szkoły Podstawowej przychodzą do kieleckiego „Kubusia” prawie w każdym miesiącu. W roku szkolnym 2015/2016 na spektakle zostali zaproszeni także gimnazjaliści. Dzieci chętnie uczestniczą w warsztatach teatralnych, a także zwiedzają Galerię Lalki Teatralnej. Po każdym obejrzanym przedstawieniu powstają prace plastyczne, które biorą udział w konkursie „Mój teatr”. Nasi uczniowie co roku zdobywają liczne nagrody i wyróżnienia, a I Społeczna SP była wielokrotnie nagradzana w kategorii najliczniej reprezentowanych placówek.

Każde wyjście do teatru „Kubuś” to dla naszych uczniów niezapomniane przeżycie!