• sport2.jpg
  • sport3.jpg
  • sport1.jpg

Tenis ziemny

Tenis ziemny to bardzo przyjemny sport. Dla wielu może wydawać się nudny, jednak przy odrobinie wprawy, ta gra okaże się naprawdę fascynująca. Tenis ma ogromny wpływ na prawidłowy rozwój dziecka. Poprawia jego postawę, koordynację oraz sprawność ruchową, ponadto poprawia szybkość, zwinność, gibkość, reakcję, koncentrację oraz siłę i wytrzymałość organizmu, wpływa pozytywnie na rozwój intelektualny, usamodzielnienia, dyscyplinuje, rozwija sportową rywalizację, a także pozytywnie „rozładowuje” nadmiar energii. Tenis należy do nielicznej grupy dyscyplin, w którym, bez wyjątku, pracują wszystkie mięśnie.

Zajęcia z tenisa ziemnego prowadzone są w I Społecznej Szkole Podstawowej im. Mikołaja Reja w Kielcach od szesnastu lat przez mgr Jarosława Litwina – absolwent AWF Kraków oraz trener koszykówki II klasy. Obecnie zajęcia te przewidziane są dla uczniów klas trzecich szkoły podstawowej, ale w przeszłości uczestniczyły w nich również dzieci z klas czwartej i piątej. Zajęcia odbywają się w nowej hali Politechniki Świętokrzyskiej w wymiarze jednej godziny lekcyjnej w tygodniu dla każdej grupy ćwiczebnej. Szkoła zapewnia dowóz uczniów na zajęcia oraz sprzęt tenisowy dla wszystkich uczestniczących. Treści nauczania, zapisane w autorskim programie, obejmują podstawy tenisa ziemnego, a dzieci uczą się go w formie: zabawowej, ścisłej, zadaniowej oraz gry uproszczonej.