• sport2.jpg
  • sport1.jpg
  • sport3.jpg

Nordic walking

KLUB NORDIC WALKING

Od kilku lat w naszej szkole działa Klub Nordic Walking, którego członkami są uczniowie, rodzice oraz nauczyciele. Nordic walking
Technika nordic walking pozwala rozwijać kondycję fizyczną, wpływa na integrację szkolną i daje wiele radości, rozwija się siła i wytrzymałość ramion, łatwość wchodzenia na wzgórza spala się więcej kalorii niż przy normalnym chodzeniu, zwiększa się stabilność przy chodzeniu z kijkami, redukuje nacisk na piszczele, kolana, biodra i plecy, co daje korzyści dla osób ze słabszymi stawami i nie dość silnymi mięśniami, odciążone są stawy, co jest szczególnie ważne dla osób starszych.
Ważnym czynnikiem jest możliwość uprawiania w zasadzie przez każdego – bez względu na wiek, kondycję czy tuszę. Nordic walking można uprawiać zarówno nad morzem, w lesie, parku czy w górach – przez cały rok. Dobrze jest rozpocząć uprawianie nordic walking pod okiem instruktora, który nauczy prawidłowej techniki marszu i pomoże dobrać odpowiednie kije.Nordic walkingUczniowie nasze szkoły poznają tajniki nordic walking na lekcjach wychowania fizycznego oraz zajęciach fitness pod okiem nauczyciela wychowania fizycznego p. Renaty Lipskiej – Sołtyk, a do wspólnych spacerów zapraszamy rodziców i nauczycieli.
Spotykamy się przy sprzyjającej pogodzie w soboty lub niedziele na Stadionie Leśnym i nie tylko .
Zapraszamy do wspólnej aktywności fizycznej!!!!

MENU

Free Joomla! template by Age Themes