• jobce3.jpg
  • jobce1.jpg
  • jobce2.jpg

J. angielski

Język angielski w kl. I - III szkoły podstawowej

Język angielski w kl. I - II szkoły podstawowejNa zajęciach języka angielskiego w oddziałach przedszkolnych „0” spotykamy się cztery razy w tygodniu. Zajęcia trwają ok. 20-25 minut. Ten czas poświęcamy na zabawę, tańce, śpiewy, wygłupy, no a przy okazji na naukę języka angielskiego. Większość zajęć odbywa się na dywanie, gdzie śmiechom i dokazywaniu nie ma końca. Dzieci kochają śpiewać piosenki, naśladować, zgadywać, rywalizować, nieustannie wygrywać z nauczycielem, a wszystko to oczywiście po angielsku. Mamy też swoje książki do nauki, są to zawsze materiały dla pierwszoklasistów, dzięki czemu mamy bardzo bogaty zasób słownictwa i zwrotów. Lubimy kolorować, łączyć, wykreślać, słuchać krótkich historyjek oraz zagadek w języku angielskim. Czasem chwytamy za nożyczki i klej i wyczarowujemy małe kolorowe cuda, które umilają nam naukę.

Język angielski w kl. I - II szkoły podstawowejW klasie pierwszej znowu spotykamy się cztery razy w tygodniu. Oprócz tego mamy jeszcze jedną dodatkową godzinę koła języka angielskiego. Tu zajęcia są nadal wesołe i przyjemne, ale nasz „teacher” coraz więcej od nas wymaga. Przede wszystkim od pierwszych zajęć ćwiczymy globalnie naukę czytania po angielsku. Dzięki temu, potem jest nam znacznie łatwiej swobodnie przejść do pracy z tekstem. Pierwsze sukcesy dzieci w odczytywaniu słówek są dla nich źródłem ogromnej radości. Dlatego każdy pierwszak wyrabia w sobie nawyk systematycznego odrabiania pracy domowej, która przynosi wiele korzyści. Na zajęciach wykorzystujemy również gry i zabawy językowe na dywanie, ćwiczenia na komunikację, a także pracujemy z tablicą interaktywną. Dzieci bardzo lubią gry językowe na takiej tablicy. Z dużym zainteresowaniem spotykają się także piosenki w języku angielskim, które podparte są kolorowym filmem. Co roku pierwszaki biorą udział w swoim pierwszym konkursie. Jest to Ogólnopolski Konkursu Zuch z języka angielskiego, który zawsze odbywa się w marcu. Dzięki niemu dzieci poznają dodatkowe słownictwo, ale także wypracowują odpowiednią motywację do pracy i nastawienie na dobrą zabawę. Konkurs ten jest bardzo atrakcyjny, gdyż mimo wyników wszyscy uczniowie są nagradzani drobnym upominkiem i dyplomem.

Język angielski w kl. I - II szkoły podstawowejW klasie drugiej spotykamy się trzy razy, ale nasze spotkania wydłużają się już do całych godzin lekcyjnych. Mamy też, oczywiście godzinę koła z języka angielskiego. Lubimy te zajęcia, bo mimo, ze są nieobowiązkowe, to zwykle wszyscy na nie chodzą. Cały czas największy nacisk kładziemy na mówienie i komunikację. Utrwalamy i poszerzamy zasób słownictwa. Potrafimy już przeprowadzić mini wywiady z rodzicami czy nauczycielem, odtwarzamy mini scenki, śpiewamy coraz trudniejsze piosenki. Coraz lepiej idzie nam pisanie i przepisywanie słówek i wyrażeń do zeszytów. Ale bez obaw, zeszyty mamy bardzo wesołe i kolorowe, dzięki super zadaniom i pracom domowym. Przygotowujemy też ciekawe projekty plastyczne, do których opracowujemy nasze pierwsze opisy po angielsku. Oczywiście bierzemy również udział w konkursie Zuch.

Język angielski w kl. I - II szkoły podstawowejW klasie trzeciej nadal spotykamy się trzy razy w tygodniu oraz dodatkowo raz na kole języka angielskiego. Ale tutaj nie mamy ani chwili wytchnienia. Od września bardzo intensywnie poszerzamy i utrwalamy wiedzę zdobytą do tej pory. Usystematyzowanie wiedzy jest bardzo ważne przed przejściem do czwartej klasy. Dalej pracujemy nad słownictwem, ćwiczymy wypowiedzi słowne, scenki, dialogi, autoprezentacje, ale także pracujemy nad pierwszymi zagadnieniami gramatycznymi. Dużo czasu poświęcamy kulturze krajów Wielkiej Brytanii. Poznajemy mapę, flagi, symbole, stolice, rodzinę królewską oraz mnóstwo ciekawostek dotyczących życia w Wielkiej Brytanii. Jak co roku przygotowujemy się do konkursu Zuch. Ale nie jest to jedyny konkurs w jakim bierzemy udział. W trzeciej klasie wybór jest naprawdę ogromny. Próbujemy swoich sił w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego FOX pod patronatem Instytutu Filologii Angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. W ramach przygotowań do tego konkursu kupujemy sobie książeczkę w języku angielskim, którą omawiamy na zajęciach. Poza tym dość szczegółowo omawiamy wskazane przez organizatora zagadnienie, a także analizujemy testy z ubiegłych lat. Chętni uczniowie klas trzecich i zarazem amatorzy czytania w obcym języku, także w ramach pracy dodatkowej w domu przygotowują się co roku do Szkolnego Konkursu I CAN READ z języka angielskiego. Dzieci wypożyczają książeczki w j. angielskim z biblioteki. Są to dostosowane do ich poziomu językowego bajki i baśnie wydane przez wydawnictwo Express Publishing. Książeczki są bardzo kolorowe i atrakcyjne. Każda z nich posiada zestaw ćwiczeń pozwalający sprawdzić stopień zrozumienia tekstu. Uczniowie z dużym zainteresowaniem czytają po angielsku. Po lekturze wszystkich 6 tytułów zgromadzonych w bibliotece mają okazję wziąć udział w konkursie opartym na ich znajomości. Wszyscy uczniowie zawsze są nagradzani atrakcyjnymi upominkami i dyplomami. Co roku odnosimy liczne sukcesy we wspomnianych konkursach. Bierzemy też udział w różnych inicjatywach, które odbywają się na terenie miasta Kielce. Każdego roku przygotowujemy przedstawienie w języku angielskim, które prezentujemy na Przeglądzie Teatrów w Języku Angielskim. Anglojęzyczne przedstawienia pokazujemy też naszym najbliższym – babciom, dziadkom oraz rodzicom w dniu ich święta.

Nasze zajęcia języka angielskiego cieszą się dużym zainteresowaniem wśród uczniów i ich rodziców. Dzieci uczęszczają na nie bardzo chętnie. Na pewno nie możemy powiedzieć, że mamy na nich czas na nudę.

Język angielski w kl. IV - VI szkoły podstawowej

Uczniowie klas 4-6 na zajęciach języka angielskiego podzieleni są na dwie grupy. Podział sprawia, że w grupie nie większej niż dziesięcioosobowej, każdy uczeń czuje się swobodnie, chętnie wypowiada się w języku angielskim i aktywnie bierze udział w lekcji. Oprócz standardowej nauki języka – słownictwa i gramatyki, duży nacisk kładziemy na umiejętności komunikacyjne, dużo rozmawiamy, dyskutujemy i opowiadamy sobie ciekawe historie. Bardzo dużo też słuchamy – i słów i dźwięków, doskonaląc rozumienie ze słuchu i wymowę. Nasi uczniowie swobodnie komunikują się w języku angielskim, a w ich wymowie doskonale słychać pożądany, brytyjski akcent. Nauka angielskiego, według naszych uczniów, jest przyjemnością – na lekcjach dużo rozmawiamy, czytamy ciekawe teksty i uczymy się o kulturze krajów, w których mówią po angielsku. Słówka i czasy wchodzą do głowy same, nie wiadomo kiedy :)

Język angielski w gimnazjum

"Język jest mapą drogową kultury. Mówi Ci skąd ludzie pochodzą i dokąd zmierzają."

Rita Mae Brown

Dzisiejsza rzeczywistość stawia przed młodymi ludźmi coraz to nowsze wyzwania. Jednym z nich jest niewątpliwie znajomość języka angielskiego.

Dlatego też mając na uwadze potrzeby i wymagania nasza szkoła zdecydowała się wprowadzić pewne rozwiązania dotyczące języka angielskiego.

Zajęcia z języka odbywają się z częstotliwością 4 razy w tygodniu. Nasi nauczyciele przeznaczają 1 godzinę tygodniowo na doskonalenie kompetencji praktycznego wykorzystania języka organizując konwersacje uczniów wokół określonego zagadnienia.

W ramach współpracy międzyinstytucjonalnej, zapraszamy do naszej szkoły gości obcojęzycznych, tak, aby nasi podopieczni mogli poznać znaczenie praktycznego porozumiewania się w języku obcym.

Konkursy Wojewódzkie, FOX oraz The big Challenge na stałe wpisały się w kalendarz imprez szkolnych.

 

 

MENU

Free Joomla! template by Age Themes