• glowna3.jpg
  • glowna6.jpg
  • glowna5.jpg
  • glowna2.jpg
  • glowna4.jpg
  • glowna1.jpg

udział w akcjach charytatywnych

"Więcej szczęścia jest w dawaniu aniżeli w braniu " (Dz 20, 35 b).

I Społeczna Szkoła Podstawowa im. M. Reja w Kielcach w roku szkolnym 2017/2018 włącza się i organizuje poniżej wymienione akcje charytatywne.
Głównym koordynatorem akcji i osobą odpowiedzialną za prowadzenie akcji w budynku szkoły przy Al. IX Wieków Kielc 15 jest katechetka pani Małgorzata Gębala.
Osobą odpowiedzialną za prowadzenie akcji w budynku szkoły przy ul. Wesołej 52 jest pani Renata Lipska-Sołtyk.

plakat

KUP PAN SZCZOTKĘ
Włączamy się w akcję Fundacji Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio: „Kup pan szczotkę”.
W jednej z afrykańskich szkół już od czterech lat dzieci codziennie myją zęby. Wszystkie wychodzą na szkolne podwórko, pani przynosi im wiaderko z wodą, każde z nich nabiera wodę do swojego kubka. Dzieci sięgają do swoich płóciennych woreczków i wyciągają z nich szczoteczki do zębów. Pani nakłada im na szczotki pastę i rozpoczyna się szorowanie! To dla tych dzieci wielka radość i duma, że w swojej szkole na przerwach myją zęby. Wiedzą, że dzięki temu w przyszłości będą mogły szczycić się pięknym uśmiechem. Opowiadali im o tym dentyści z Polski, którzy przyjeżdżają do ich miejscowości już od siedmiu lat i leczą zęby mieszkańcom ich wioski. Muszą przyjeżdżać z tak daleka gdyż w Kamerunie najbliższy gabinet stomatologiczny znajduje się w stolicy – aż 200 km od tego miejsca. A i tak ceny są w nim tak wysokie, że nikt z ich rodziny nawet tam nigdy nie był…
Co zbieramy? Oczywiście szczoteczki i pasty do zębów.
Dla kogo? Dla afrykańskich dzieci chodzących do misyjnych szkół i przedszkoli.
Jak Wasze dary dotrą do dzieci? Zabiorą je ze sobą nasi wolontariusze; stomatolodzy, lekarze, pielęgniarki i położne wyjeżdżający do pracy na misjach. Pozostałe szczotki i pasty wyślemy do Afryki pocztą drogą morską.
Kto może wziąć udział w Akcji? Każdy, kto chce, by jego szczoteczka służyła komuś, kto bardzo się z tego ucieszy.
Do kiedy zbieramy szczoteczki i pasty? Do 30 października 2017r. 
Ile szczoteczek potrzebujemy? Bardzo duuuuużo! Jest wielu misjonarzy, którzy chcieliby wprowadzić mycie zębów również w swoich szkołach. Ponadto szczoteczki zebrane w latach poprzednich zdążyły się już zużyć. 

http://www.medicus.ump.edu.pl/akcje-fundacji/221-kup-pan-szczotke -->zobacz

 

kura logo

 

 WYSYŁAMY KURĘ NA MADAGASKAR…

… żeby pomagać! Mamy szansę pomóc rodzinie czekającej na KURĘ, która będzie znosić pyszne jajka. Przeważająca część mieszkańców wyspy to ludzie bardzo ubodzy.
„Kura na Madagaskar” to projekt stworzony po to, aby pomóc mieszkańcom Madagaskaru. Akcja skierowana jest do ludzi dobrego serca, którzy potrafią dzielić się dobrem. Możemy wspólnie sprawić radość wielu dzieciom dostarczając im pożywienia bogatego we wszystko, czego potrzebują. Pamiętajmy, że dobro wraca do człowieka w dwójnasób. Dobro nie zna granic, koloru skóry czy narodowości.
Dlatego zbieramy niepotrzebne klucze. Za pieniążki pozyskane z ich sprzedaży jako złomu w ramach akcji misyjnej Misjonarzy Oblatów wyślemy kurę na Madagaskar!

http://kuranamadagaskar.pl/ --> zobacz
Nasz kura już pakuje bagaże, ale nie stać jej jeszcze na bilet :)

 

znaczekKAŻDY ZNACZEK WSPIERA MISJE

Zbieramy stemplowane znaczki pocztowe w ramach akcji: „Każdy znaczek wspiera misje” księży werbistów z Pieniężna.
Prosimy samemu nie odklejać stemplowanych znaczków z kopert, widokówek. Każdy znaczek najlepiej wyciąć z półcentymetrowym marginesem. W Pieniężnie działa grupa misyjna, która bezinteresownie nadesłane znaczki przygotowuje, sortuje i sprzedaje, a uzyskane fundusze przekazuje na misje. Brak tylko wystarczającej ilości znaczków.

http://www.seminarium.org.pl/referat/akcje_znaczki.html --> zobacz

 STUDNIE W SUDANIE BUDUJĄ KIELCZANIE 

studniaSzkoła zbiera makulaturę w ramach akcji: „Kielczanie budują studnie w Sudanie”. Makulatura w Polsce jest odpadem, a może uratować czyjeś życie. Pożytki z tej akcji są olbrzymie: nie tylko pomagamy potrzebującym, ale też uczymy i wychowujemy dzieci do mądrego zagospodarowania odpadów. 

Budowa studni w Sudanie kosztuje ok. 45 tys. zł.
Potrzeba na to 450 ton makulatury.
1 kg makulatury = 75 litrów potencjalnej wody dla Afryki
1 tona zebranej makulatury pozwala ocalić siedemnaście drzew w Polsce.
Pamiętajmy: „Kto poda kubek świeżej wody do picia jednemu z tych najmniejszych, dlatego że jest uczniem, zaprawdę powiadam wam, nie utraci swojej nagrody.” (Mt 10,42).

http://www.diecezja.kielce.pl/zbiorka-makulatury-kielczanie-buduja-studnie-w-sudanie --> zobacz

MENU

Free Joomla! template by Age Themes